Småland

svenskbandy.se

DIV 2 Småland Herr

8 lag spelar säsongen 2023/2024 i DIV 2 Småland. Lagen är indelade i två geografiska grupper där det är dubbelmöte med lag i ens egna geografiska grupp och enkelmöte med lag från den andra gruppen. Deltagande lag är Fredriksberg BK, BoIS BK, Månsarp IF, Waggeryd IK, Öjaby IS, Vetlanda BK, Nässjö IF och Skirö AIK. Här nedan finner ni spelschemat.

Datum Hemmalag Bortalag Matchtid Arena
2023-11-24 BoIS BK Månsarp IF 19.00 OEM Arena
2023-12-02 Vetlanda BK Fredriksberg BK 17.00 Hydro Arena
2023-12-03 Nässjö IF U Waggeryd IK 13.00 Stinsen Arena
2023-12-03 Skirö AIK B Öjaby IS 16.30 Hydro Arena
2023-12-06 Månsarp IF Nässjö IF U 19.30 Råslätt IP
2023-12-06 Öjaby IS Vetlanda BK 19.40 Eriksson Arena
2023-12-08 Waggeryd IK BoIS BK 19.30 Vaggeryds IP
2023-12-08 Fredriksberg BK Skirö AIK B 19.30 Lugnevi IP
2023-12-15 Waggeryd IK Månsarp IF 19.00 Vaggeryds IP
2023-12-16 Öjaby IS Fredriksberg BK 13.00 Eriksson Arena
2023-12-17 Nässjö IF U BoIS BK 13.00 Stinsen Arena
2023-12-22 Vetlanda BK Skirö AIK B 19.30 Hydro Arena
2024-01-05 Skirö AIK Månsarp IF 19.30 Hydro Arena
2024-01-05 Waggeryd IK Vetlanda BK 19.30 Vaggeryds IK
2024-01-06 Nässjö IF U Fredriksberg BK 15.00 Stinsen Arena
2024-01-07 Öjaby IS BoIS BK 16.30 Eriksson Arena
2024-01-12 Skirö AIK B Nässjö IF U 19.30 Hydro Arena
2024-01-13 Fredriksberg BK Waggeryd IK 15.00 Lugnevi IP
2024-01-13 Månsarp IF Öjaby IS 15.00 Råslätt IP
Ej klart BoIS BK Vetlanda BK OEM Arena
2024-01-19 Vetlanda BK Månsarp IF 19.15 Hydro Arena
2024-01-19 Waggeryd IK Skirö AIK 19.30 Vaggeryds IP
2024-01-20 Fredriksberg BK BoIS BK 15.00 Lugnevi IP
2024-01-21 Nässjö IF U Öjaby IS 15.00 Stinsen Arena
2024-01-27 Öjaby IS Waggeryd IK 14.00 Eriksson Arena
2024-01-27 Månsarp IF Fredriksberg BK 15.00 Råslätt IP
2024-01-27 Vetlanda BK Nässjö IF U 15.00 Hydro Arena
2024-01-27 BoIS BK Skirö AIK B 16.00 OEM Arena
2024-01-31 Månsarp IF BoIS BK 19.30 Råslätt IP
2024-02-02 Waggeryd IK Nässjö IF U 19.00 Vaggeryds IP
2024-02-02 Fredriksberg BK Vetlanda BK 19.00 Lugnevi IP
2024-02-03 Öjaby IS Skirö AIK 17.30 Eriksson Arena
2024-02-10 Vetlanda BK Öjabys IS 12.00 Hydro Arena
2024-02-10 Nässjö IF U Månsarp IF 14.00 Stinsen Arena
2024-02-10 BoIS BK Waggeryd IK 16.15 OEM Arena
2024-02-11 Skirö AIK Fredriksberg BK 12.00 Hydro Arena
2024-02-14 Månsarp Waggeryd IK 19.30 Råslätt IP
2024-02-17 BoIS BK Nässjö IF U 11.30 OEM Arena
2024-02-17 Vetlanda BK Skirö AIK 12.30 Hydro Arena
2024-02-17 Fredriksberg BK Öjaby IS 15.00 Lugnevi IP